21 lipca 2021

Viktor Orban kontra eurokraci – zapowiedział referendum w sprawie ustawy o ochronie dzieci

(źródło: Twitter / EHA News)

Viktor Orban poinformował w środę, że w najbliższym czasie zostanie zorganizowane na Węgrzech referendum w sprawie przyjętej przez parlament w Budapeszcie ustawy o ochronie dzieci. To odpowiedź na zarzuty Komisji Europejskiej, która wszczęła postępowanie o złamanie prawa UE przeciwko Węgrom „w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ”.

Z informacji przekazanych przez premiera Węgier wynika, że w plebiscycie zostanie zadanych pięć pytań. Jedno z nich będzie brzmiało w sposób następujący: „Czy jest Pan/i za tym, by małoletnim dzieciom organizowano w instytucji oświatowej bez zgody rodziców zajęcia prezentujące skłonności seksualne?”.

Viktor Orban oskarżył również instytucje UE o nadużywanie władzy. Tym jest jego zdaniem żądanie zmian w przepisach o ochronie dzieci. Podkreślił przy tym, że w wielu krajach na Zachodzie, których interesy reprezentują najbardziej wpływowi eurokraci „działacze LGBT wchodzą do przedszkoli i szkół i to oni prowadzą wychowanie seksualne”.

Wesprzyj nas już teraz!

Chcą tego samego u nas i dlatego brukselscy biurokraci grożą i inicjują procedury o naruszeniu zobowiązań, czyli nadużywają swojej władzy – oznajmił premier Węgier.

Wcześniej węgierski przywódca mówił, że państwa Europy Zachodniej zachowują się wobec Węgier jak „ państwa kolonialne, które mówią innym krajom, jakie mają być ustawy, jak trzeba żyć i postępować. Kryje się za tym przeświadczenie o moralnym prawie: że jest się Uebermensch, który wie lepiej niż inni”.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie