8 czerwca 2021

W Stolicy Apostolskiej wracają wizyty „ad limina”. Zaproszenie otrzymali biskupi z Holandii

(pixabay.com)

W dniach 31 stycznia – 5 lutego 2022 roku odbędzie się w Watykanie wizyta „ad limina” biskupów holenderskich. Termin ten może jeszcze ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej.

Spotkanie z hierarchami holenderskimi odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku. Pierwotnie pielgrzymka „do progu apostołów” miała się odbyć w marcu tego roku, ale ze względu na epidemię koronawirusa została przełożona. Niedawno na wizytę do Watykanu zostali zaproszeni biskupi polscy. Teraz przyszła kolej na biskupów holenderskich.

Stolica Apostolska powraca do spotkań z biskupami z poszczególnych episkopatów. Watykańska Kongregacja ds. Biskupów nie opublikowała jeszcze oficjalnego kalendarza spotkań. Ich kolejność zależy od sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach oraz od harmonogramu sprzed wybuchu tzw. pandemii. Zaproszenia są kierowane najpierw do nuncjatury apostolskiej, która przekazuje je biskupom danego kraju. Na końcu podaje się taką informację do wiadomości publicznej.

Kościół w Holandii od lat pogrążony jest w kryzysie. Z 3,5 mln osób deklarujących wiarę katolicką na niedzielną Mszę Świętą uczęszcza mniej niż 5 proc. wiernych. Według badań mniej niż polowa holenderskich katolików wierzy, że Jezus był Synem Bożym. Za to ponad 90 proc. popiera związki jednopłciowe.

Źródło:  opoka.news, myslkonserwatywna.pl

JSJK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie