24 października 2020

Warszawa: kolejna odsłona lewackiego wandalizmu. Feministyczne hasła na kościele

(Fot. Facebook Fundacji Mamy i Taty)

„Moje ciało ≠ twoja religia” oraz „piekło kobiet” – to hasła, które pojawiły się na fasadzie warszawskiego kościoła pw. św. Mateusza.  To kolejna odsłona lewackiego wandalizmu, który dotychczas w szczególności przejawiał się w atakach zwolenników ideologii LGBT.

 

Na fasadzie budynku kościoła parafialnego znalazły się używane przez środowiska feministyczne hasła. „Moje ciało ≠ twoja religia” oraz „piekło kobiet”. Hasła mają związek z protestami zwolenników aborcji, którzy protestują w Warszawie przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niekonstytucyjna. Lewicowi wandale wymalowali na fasadzie również „błyskawice”, które nawiązują do symboliki tzw. Strajku Kobiet.

 

Do zdarzenia najprawdopodobniej doszło z piątku na sobotę. Zdjęcia opublikowane w sieci przedstawiają fasadę kościoła pw. Św. Mateusza na warszawskiej Białołęce. W kościele posługują Ojcowie Pasjoniści, a proboszczem parafii jest o. Przemysław Śliwiński CP.

 

„To tutaj powstaje bardzo wiele inicjatyw prorodzinnych, to ta parafia wspiera Dom Samotnej Matki na Białołęce. To tutaj nastąpił tępy atak na wspólnotę otwartą na każdego człowieka, biednego, słabego, wykluczonego. Czy mamy zacząć bać się uczęszczać do Kościoła? (…) To czas próby i potrzeba męstwa” – komentuje akt wandalizmu Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

 

Warto dodać, że parafia pw. Mateusza w Warszawie charakteryzuje się niską średnią wieku swoich mieszkańców, a także dynamicznym zaangażowaniem w życie duszpasterskie i duchowe. Obecnie trwa budowa kościoła, który poza funkcjami typowymi dla parafii, ma jeszcze służyć rozbudzaniu kultu młodych świętych na czele ze św. Gabrielem od Matki Bożej Bolesnej – pasjonistą.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, pasjonisci.org.pl

WMa

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie