3 września 2021

Watykan zaprezentuje dokumenty przygotowawcze do globalnego synodu

(kard. Mario Grech)

W najbliższy wtorek Watykan przedstawi dokument przygotowawczy oraz Vademecum do światowego synodu Kościoła, który rozpoczyna się w październiku. Chodzi o proces synodalny mający zakończyć się w 2023 roku.

Teksty dokumentów Watykanu zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej. Planowane jest wystąpienie między innymi sekretarza Synodu Biskupów, kard. Mario Grecha.

W październiku rozpocznie się pierwsza faza synodu. Polega na dialogu z wiernymi w diecezjach; wyniki mają zostać opracowane na poziomie episkopatów i przesłane do Watykanu. W czerwcu 20202 roku ma rozpocząć się etap drugi – obrad w grupach kontynentalnych. Wreszcie w roku 2023 biskupi zbiorą się w październiku w Rzymie.

Wesprzyj nas już teraz!

Póki co nie wiadomo, jakie są cele synodu. Mówi się tylko dość ogólnie o wzmocnieniu samej synodalności w Kościele, a także o ekumenizmie.

Źródło: Katholisch.de

Pach

Ku Kościołowi tego świata. Synod jako narzędzie rewolucji

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez