21 lipca 2021

Wiceminister zdrowia straszy powrotem obostrzeń. W ten sposób „zachęca” do szczepień przeciwko COVID-19

(fot. Twitter / Senat RP )

Wprowadzenie w Polsce dodatkowych restrykcji w przypadku nadejścia IV fali pandemii będzie zależeć od liczby osób w pełni zaszczepionych i od liczby ozdrowieńców – powiedział we wtorek na antenie Telewizji Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Według Kraski „IV fala pandemii jest bardzo blisko” i rozpocznie się za kilka tygodni, dlatego trzeba wykorzystać ten czas na zaszczepienie tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. – Nie ma w tej chwili innej metody, abyśmy ustrzegli się przed wzrostem zachorowań i przed tzw. czwartą falą – stwierdził.

Polityk odniósł się do sytuacji w Wielkiej Brytanii, gdzie dzienna skala zakażeń wynosi ponad 50 tys. osób i to pomimo faktu, że w pełni zaszczepionych jest ponad 60 proc. społeczeństwa. – Nie przekłada się to [pełne zaszczepienie – red.] na liczbę nowych zakażeń, ale na niską liczbę zgonów. Jest to kilkadziesiąt razy mniej śmierci niż było to w poprzedniej fali – tłumaczył.

Wesprzyj nas już teraz!

Na pytanie „Czy w przypadku IV fali będą wprowadzone w Polsce dodatkowe restrykcje?”, wiceminister zdrowia odpowiedział, że „jest to powiązane ze szczepieniami”. – Trudno mi powiedzieć, jaka będzie skala nowych zachorowań na jesieni. Nawet analitycy, którzy przygotowują nam modele prognozujące, nie są w stanie przewidzieć sytuacji, ponieważ czynnikiem decydującym jest liczba ozdrowieńców i osób w pełni zaszczepionych – wyjaśnił.

 

Źródło: Telewizja Republika

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(30)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy