10 października 2021

Wiec Tuska na Placu Zamkowym w Warszawie. Polityk PO twierdzi, że to on broni Konstytucji

(fot. screen TVP Info)

Na Placu Zamkowym w Warszawie po godz. 18 rozpoczęła się manifestacja poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Inicjatorem wiecu jest Donald Tusk.

Uczestnicy prounijnej manifestacji przyszli z flagami UE i LGBT. Uczestnicy wiecu skandowali hasło „Zostajemy!”.

Do udziału w manifestacji Tusk wezwał w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Do uczestnictwa w wiecu zaprosił wszystkich tych, którzy chcą bronić „Polski europejskiej”.

Wesprzyj nas już teraz!

Nazywam się Donald Tusk, jestem Polakiem, którego siedem lat temu państwa Europy wybrały na swojego szefa. Wybrały ze względu na szacunek dla Polski, na szacunek dla naszej trudnej i pięknej drogi do niepodległości, do Europy. Wybrali ze względu na szacunek dla was i dlatego niech nikt się nie dziwi, że czułem się zobowiązany w tym krytycznym, przełomowym momencie podnieść alarm – powiedział Tusk.

W przemówieniu skierowanym do swoich zwolenników, m.in. środowisk LGBT, współpracowników Bartosza Kramka, KOD-u, Obywateli RP, Strajku Kobiet, Wolnych sądów i wielu osób, którzy uwierzyli w bajki, że wyjście Polski z UE, czyli PolExit to jednoosobowa decyzja Jarosława Kaczyńskiego, Tusk mówił o pseudotrybunale, pseudowładzy i wzywał do przestrzegania… Konstytucji.

Pseudotrybunał, grupa przebierańców przebranych w sędziowskie togi na polecenie prezesa rządzącej partii, gwałcąc polską konstytucje postanowiła wyprowadzić naszą ojczyznę z UE. Ta garstka ludzi, która nie waha się użyć każdego możliwego kłamstwa, np. w sprawie konstytucji, kłamstwa, że konstytucja jest w konflikcie z UE, to jest nieprawda – podkreślił Tusk.

To my bronimy konstytucji, to my bronimy Rzeczypospolitej przed uzurpatorami – mówił dalej Tusk. – Dlaczego oni chcą wyjść z UE? Żeby bezkarnie gwałcić prawa obywateli, gwałcić zasady demokracji, kraść bez opamiętania. Tak naprawdę o to dokładnie chodzi – dodał.

Po przemówieniu Tuska odśpiewano hymn, a następnie głos zabrali inni „obrońcy demokracji” m.in. Leszek Miller.

Absurd całej sytuacji polega na tym, że Prawo i Sprawiedliwość jest ostatnią partią, które zdecydowałoby się ma podjęcie jakichkolwiek konkretnych kroków w celu wyjścia Polski z UE. Nie od dziś jednak wiadomo, że w polskiej walce politycznej nie ma miejsca na logikę i rzeczową dyskusję, ponieważ opiera się ona o emocje i niepoważne hasła za pomocą których partyjni wodzowie są w stanie wmówić swoim wyznawcom niemal wszystko.

 

Źródło: TVP Info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez