23 października 2021

Wojewódzki zakpił z osób z Zespołem Downa. Mocna odpowiedź Tomasza Wolnego

(Kuba Wojewódzki, fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum)

Celebryta i prezenter Kuba Wojewódzki podczas jednej z audycji radiowych w niewybredny sposób zakpił z osób z Zespołem Downa, zestawiając je z opinią o fatalnej jakości i wyglądzie jednego z samochodów. Odpowiedział mu Tomasz Wolny, którzy zarzucił Wojewódzkiemu „niepełnosprawność serca lub rozumu”.

„To jest samochód z Zespołem Downa” – powiedział Kuba Wojewódzki podczas audycji na antenie Newonce.radio. W taki sposób drwił z jakości i wyglądu jednego z modeli samochodów, jednocześnie porównując ten fatalny model z ludźmi z Zespołem Downa. Obrzydliwy komentarz celebryty to nie pierwszy takie niestosowny „wybryk” prezentera, który słynie z szokujących i kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań.

O wiele bardziej zdecydowanie na szokujący komentarz Kuby Wojewódzkiego zareagował dziennikarz i prezenter Tomasz Wolny, który od wielu lat angażuje się w różnego rodzaju działania mające na celu wsparcie osób niepełnosprawnych oraz chorych, m.in. tych z Zespołem Downa. „Sęk w tym, że pan szołmen powiedział to z szyderą i pogardą, a tak po prostu nie wolno. I za to, najchętniej wypłaciłbym to, co osiedlowa natura instynktownie podpowiada. I patrzył, jak puchnie. Niestety, nie ma na to szans” – napisał Wolny w słowach oburzenia. Dodał, że „ring wolny z lżejszym/chorym/słabszym to zwykle frajerstwo”.

Wesprzyj nas już teraz!

Dodał, że nie mógłby tego zrobić także dlatego, że wówczas stałby się sam jak ten kpiący celebryta tzn. „żerujący na najniższych instynktach gawiedzi, drwiący ze słabszych, pompujący ego kosztem m. in. osób z niepełnosprawnością. A przecież jeśli chodzi o osoby z niepełnosprawnością, to dla każdego normalnego człowieka, czymś oczywistym jest stawać w ich obronie i służyć pomocą” – napisał Tomasz Wolny.

„Dlatego i Tobie, królu złoty, z serca oferuję dłoń pomocną. A że o pomocy i wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami co nie co wiem, to jestem pewien, że da radę pomóc i Tobie – gościowi z niepełnosprawnością serca, choć wierzę, że w tej sytuacji to raczej niepełnosprawność rozumu. Spokojnie, na jedno i drugie znam cudowne remedium. Zapraszam Cię do poznania mojej ferajny” – czytamy w komentarzu dziennikarza od wielu lat wspierającego osoby z Zespołem Downa.

Co ciekawe, za wypowiedź Wojewódzkiego zdążyła przeprosić sama stacja Newonce.radio, ale sam celebryta nie zabrał jeszcze głosu w sprawie. „Ubolewamy, że charakter audycji, wielowątkowej rozmowy, sprawił, że prowadzący w swoich żartach posunęli się tym razem o krok za daleko. Postanowiliśmy, że usuniemy ten fragment rozmowy. Nie chcemy, żeby został zapisany w podcastach i rzutował na całą treść wywiadu z Panią Agatą Kuleszą” – napisano w stanowisku Newonce.radio.

 

Źródło: Facebook.com, dorzeczy.pl

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(30)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez