16 września 2021

Zachowanie abp. Grzegorza Rysia zaszokowało wielu katolików. Komentarze

(fot. archidiecezja łódzka/youtube)

Niedawne działania abp. Grzegorza Rysia stały się przedmiotem wielu komentarzy w sieci. Metropolita łódzki, starając się wyjść do młodych, postanowił „twórczo” przetworzyć liturgię Mszy Świętej.

Abp Grzegorz Ryś, metropolita Łodzi, uczestniczył kilka dni temu w spotkaniu modlitewnym dla młodzieży Arena Młodych. RESET. W pewnym momencie spotkania łódzki hierarcha zapowiedział, że wraz z grupą księży zamierza przemienić leżący na stole chleb w Ciało Chrystusa. Powiedział, że to element Mszy Świętej, o której zgromadzeni nie wiedzieli, a przecież… już na niej jakoby są.

– Kiedy układaliśmy tę Arenę, słuchając Pana Boga, co On by od nas chciał, to było dla nas jasne, że nie może się skończyć na rozmowie ani nawet na spowiedzi. Dlatego postawiliśmy na środku duży stół. On zaraz będzie odsłonięty. Na tym stole póki co jest chleb, jeszcze nieprzemieniony w Ciało Jezusa, ale jak ja tam przejdę i wszyscy księża razem ze mną staną wokół stołu, to zaczniemy już tylko tę część Eucharystii, która się zaczyna od prefacji – stwierdził abp Ryś.

Wesprzyj nas już teraz!

– A następnie dojdziemy do Komunii Świętej. Wszystkich, którzy chcą Komunię przyjąć, już zapraszam, żeby otoczyli ten stół (…) Idziemy do tego, żeby spożyć pokarm, który Jezus nam daje. Wiem, że jesteście trochę zaskoczeni, nikt nie wiedział, że jest na Mszy, ale wszystkie elementy Mszy Świętej były – dodał, zapraszając zgromadzonych na „ucztę”.

Postępowanie abp. Grzegorza Rysia odbiło się w sieci szerokim echem. Na Twitterze wielu katolików nie kryło swojego oburzenia.

 

 

Komentarze wywołało też błogosławienie abp. Grzegorza Rysia przez specyficznego kształtu konsekrowaną Hostię.

Źródło: Twitter

Pach

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(178)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez