22 października 2021

Zbezczeszczenie kaplicy dziecięcego szpitala. Sprawca ma już inny wyrok do odsiadki

(Zdjęcie ilustracyjne. Fot. fitzfotos/sxc.hu)

Funkcjonariusze Policji zatrzymali mężczyznę, który miał zniszczyć Mszał Rzymski, figury świętych i obrus w kaplicy szpitala dziecięcego w Toruniu na Skarpie. Sprawca ukradł także z tej kaplicy krzyż oraz obraz.

Tych zniszczeń i kradzieży mężczyzna miał się dopuścić w pierwszej połowie października, w nocy z soboty na niedzielę. Mógł to być celowo wybrany czas, tak aby uniemożliwić kapelanowi odprawienie Mszy św. niedzielnej dla chorych dzieci i ich rodzin. Zniszczenia w kaplicy odkryli pracownicy szpitala, którzy weszli tam rano na modlitwę. Byli zszokowani zniknięciem krzyża oraz bałaganem spowodowanym przez agresora. Krzesła i inne sprzęty były poprzewracane, figury świętych uszkodzone, poplamiony obrus na ołtarzu, powyrywane kartki z Mszału. Widać było, że sprawca działał pod wpływem nienawiści. 

Policja ustaliła, że sprawcą tych ohydnych czynów jest 42-letni mężczyzna, który miał już na swoim koncie wcześniej popełnione profanacje. Z tego powodu był od pewnego czasu ścigany przez wymiar sprawiedliwości i ukrywał się w różnych miejscach na terenie Torunia. Bardzo trudno było ustalić gdzie obecnie przebywa. Do zatrzymania podejrzanego doszło, można powiedzieć, przypadkowo. Idącego ulicą rozpoznał policjant, który był po służbie. Poprosił on o wsparcie kolegów z komisariatu Toruń – Rubinkowo.

Wesprzyj nas już teraz!

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia miejsca kultu religijnego. Z komisariatu trafił prosto do  aresztu, gdzie spędzi kilka najbliższych miesięcy. Ma do „odsiadki” wyrok pozbawienia wolności za poprzednie przestępstwa. Za profanacje i zniszczenia dokonane w szpitalnej kaplicy grożą mu kolejne 2 lata więzienia.

Nie ustaje fala profanacji miejsc świętych i ataków na osoby duchowne. Kilka dni temu fanatyczny antyklerykał, motywując się słowami jednego z lewackich polityków, ściął drewniany krzyż w Zielonej Górze. Do napadu na parafię doszło też w Poznaniu. Nieznani sprawcy dokonali włamania do biura parafialnego św. Jana Kantego. Wynieśli cały sejf, w którym były ważne dokumenty i pieniądze, m.in. te które parafianie zbierali dla ubogich. 

Źródła – Komenda Miejska Policji w Toruniu, bydgoszcz.tvp.pl

Adam Białous

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez