18 czerwca 2021

„Zielone światło” od PiS dla zaostrzenia zakazu handlu w niedzielę. Chodzi o tzw. placówki pocztowe

(fot. Pixabay)

„Będzie nowelizacja ustawy zaostrzająca zakaz handlu w niedziele”, informuje piątkowa „Rzeczpospolita”. Chodzi o sklepy działające jako placówki pocztowe.

Pogłoski o tym, że szykowana jest nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, aby zlikwidować furtkę w postaci placówek pocztowych, potwierdził poseł PiS Janusz Śniadek. Zapowiedział, że nowela wpłynie do Sejmu za kilka dni.

Jak pisze „Rzeczpospolita”, tysiące sklepów działa w niedziele objęte zakazem, coraz częściej jako placówki pocztowe. Pierwszą, która zaczęła z niej korzystać, była Żabka. Teraz w podobny sposób działają też supermarkety Intermarche, wiele sklepów z sieci zarządzanych przez Eurocash, ale także placówki Carrefour czy Biedronki.

Wesprzyj nas już teraz!

Gazeta podaje, że taka sytuacja nie podoba się PiS, bo zakaz miał uderzyć w duże sieci, które teraz go bez kłopotu obchodzą. Według dziennika zakaz był do tej pory zakładnikiem tarć w Zjednoczonej Prawicy, gdzie ma wielu przeciwników. „Do tego w sytuacji walki ze skutkami pandemii COVID-19 nikt nie chciał otwarcie utrudniać życia przedsiębiorcom”, czytamy.

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii poinformowało gazetę, że obecnie w resorcie nie są prowadzone prace związane z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele. Tymczasem poseł Śniadek przekonuje, że w PiS jest „zielone światło” dla zaostrzenia zakazu.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie